Nieuws

Tip Volkskrant podcast aflevering: waarom dromen we?

Tip Volkskrant podcast aflevering: waarom dromen we?

We hebben een leuke Podcast tip voor je!

In de Volkskrant podcast 'Ondertussen in de kosmos' werd onlangs een aflevering geweid aan de vraag: waarom dromen we? Je kan hem hier beluisteren. 

Toelichting op de aflevering: 

Wat gebeurt er 's nachts in je brein? Soms dromen we over de meest avontuurlijke achtervolgingen, maar andere nachten gaat het malen over werk door. Waarom dromen we eigenlijk? Redacteur psyche en brein Kaya Bouma ging langs in een Nederlands slaaplab. Host Tonie Mudde bespreekt met haar de onderzoeken naar dromen. Twee onderzoeken van het Donders Instituut worden uitgebreid besproken:

  • Dromen om de emoties van heftige gebeurtenissen er af te halen.
  • Dromen om te oefenen voor lastige situaties, zoals kinderen spelen om te oefenen voor het leven later.

Over de podcast Ondertussen in de kosmos :

Alles wat zich afspeelt in de kosmos - en dus ook op planeet Aarde - wordt in deze podcast besproken door de wetenschapsredactie van de Volkskrant. Tonie Mudde, zijn verslaggevers en academici bekijken de wereld met een onderzoekende bril.

 

Reacties

Log in om de reacties te lezen en te plaatsen